Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Hedin Sven: Ázsia szívében I-II.

Tizezer kilométernyi úttalan utazás

Budapest, 1906. Lampel R. 189+238 oldal, 59+63 képpel, 1-1 térképpel illusztrálva a kötetek, kiadói aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, az 1. kötetnél az előzék, - és címlap alsó szélén vízfolt, egyébként jó állapotban a kötetek.

Kiadó:
Lampel Róbert
Kiadás éve:
1906
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Franklin
Kötés típus:
egészvászon
Terjedelem:
428
Nyelv:
magyar
Méret:
16x23cm
Állapot:
Súly:
1245 g
6490 Ft


"A víz ilyformán 2—3 éven át izolálva van s a beléjük szorult halak állítólag híznak és ízletesekké válnak, mihelyt a víz kissé sós ízt kap. A második tó a Szeit-köll, mely egynapi járásnyira húzódik befelé a homokba s három eldugult csatornával van a Tárimhoz fűzve.
E tavak torkolatához közel néhány elhagyott falura bukkantunk. A nyárfából és kámisból épített kunyhók még fennállottak s meglehetős jókarban voltak, de egy árva lélek sem mutatkozott sehol s a köröskörül felhalmozódott homokban emberi lábnyomokat sem észleltünk. Azt mesélték nekem, hogy a lakosság úgy innen, mint az összes partmenti falvakból hét évvel ezelőtt, amikor a himlő (csicsek) itt iszonyú mértékben pusztított, elköltözött. Akik a járványt túlélték, azoknak a kínai hatóságok a folyó balpartján jelöltek ki új lakóhelyet. Előbb túlnyomólag halászatból éltek, most ellenben földművelésre adták magukat, búzát vetettek s marhát tenyésztettek. De a talaj nem elég termékeny s ezért sokszor túl kell adniok juhaikon, hogy lisztet vásárolhassanak. A leggazdagabb bennszülötteknek ezer juhok is van, de a legtöbbje szegény s nyaranta visszatér a régi tavakhoz, hogy ott halásszon. De ilyenkor nem térnek be szomorú emlékezetű régi kunyhóikba, hanem szabad ég alatt tanyáznak. A kínaiak most kötelezővé tették a himlőoltást s a lakosság, bár kétkedve, aláveti magát e kényszernek.
A sivatagbeli tavak képződéséről a bennszülöttek fantasztikus magyarázatokkal szolgáltak. Azt állítják, hogy először kiásták a csatornákat, azután az ár utat tört magának benne; a nagy víztömeg, mely a csatornába nyomult, kiszorította a dűnákat s létrehozta a tavakat, melyek annak az embernek a nevét viselik, kinek létüket köszönhetik. Természetes, hogy minden ásás dacára sem képződhetnének tavak, ha a talaj plasztikájában a szükséges előfeltételek nem volnának meg. A Das-köll is igen különös; közvetlenül a folyó partján fekszik, de attól még egy nagy homokgát választja el."


Oláh Sándor: A családi ház kertje

Krúdy Gyula: Álmoskönyv-Tenyérjóslások könyve

G. A. Bürger: Münchhausen kalandjai

Gerő László: A budai várnegyed

Vass Virág: Franciadrazsé

Kismamák nagykönyve a fogantatástól 3 éves korig

Hajdú-Bihar Megye népművészete

Debra Doyle-James D. Macdonald: A mágikus szobor - Varázskör III.

Zempléni P. Gyula: A floridai kalandhősök

Földi Pál: Harc a Maláj-tengeren-Konvoj csata az Északi-tengeren

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője - 2011.

Albert Györgyi: Miért pont ők? A férfiak fogságában

Dr. Sarah Brewer: Az emberi test - Bevezetés az emberi anatómiába

Kapturné Bíró Beáta: Ünnepi műsorfüzet 4.

Dr. Pungor Ernő: Műszaki és természettudományi Ki Kicsoda A-Z

J. K. Rowling: Harry Potter és a Bölcsek Köve - 1. könyv

Michael Levey: A festészet rövid története

Németh László: Bűn

Kós Károly: Az országépítő

Máté Imre: Yotengrit I-II.