Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Horváth Ilona: Szakácskönyv

Kisújszállás, 2008. Szalay Kiadó, 447 oldal, kiadói karton-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Szalay
Kiadás éve:
2008
Kiadás helye:
Kisújszállás
Nyomda:
Kaposvári
ISBN:
963 9677 35 3
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
447
Nyelv:
magyar
Méret:
15x21 cm
Állapot:
Súly:
407 g
1490 Ft


"Kézimunkát ne tegyünk a konyhába. Helyette inkább terítsük le az étkezőasztalt műanyag térítővel, az ablakra akasszunk ugyanilyen műanyag függönyt, így könnyen tisztán tarthatjuk. Ha mégis ragaszkodunk a hagyományos függönyökhöz, válasszunk ki valamilyen élénk - a konyhabútorhoz illő - kartont vagy szőttest, szádat, melyet gyakran lehet mosni, vasalni. Csipkefüggönyt soha ne tegyünk a konyhába, nemcsak mert felszedi a piszkot, hanem mert ízléstelen is.
A lakókonyha csak akkor kellemes, ha állandóan rendes. Ezért tálalás előtt mossuk el a főzés közben összegyűlt piszkos edényt - a szennyes között nem gusztusos az étkezés -, és szellőztessünk ki, hogy a főzés szaga elszálljon. Ha nem jut időnk mosogatásra, nagyobb dézsába vagy a mosogatóba rakjuk össze a piszkos edényt, és tüntessük el szem elől, hogy ne rontsa az étvágyat. Rendkívül praktikusak az olyan konyhák, ahol a mosogató függönnyel elfedhető.
Ügyeljünk a konyha világítására is: a mennyezetről csupaszon lelógó körte kopárrá, sivárrá teszi konyhánkat, míg a gyakran lemosott, hófehér búra vagy modern lámpatest kellemes fényt áraszt. Célszerű külön lámpát szerelni az étkezőasztal fölé, s külön egyet a mosogató, a munkahely, illetve a tűzhely fölé. így az esti konyhai munka is könnyebbé válik; nem marad rajta a piszok az este elmosott tányéron, nem égetjük oda a rántást. Kis lakásokhoz kisebb konyhát terveznek az építészek, mert a kisebb családban kevesebb munka akad a konyhában. A legparányibb a főző-szekrény - mely valóban egy szekrény nagyságú, főzőhellyé kiképzett fülke -, ahol rendkívül fontos a jó beosztás, mert így azért elég sok holmit el lehet benne helyezni. Egy fokkal tágasabb a teakonyha, ahol már be is lehet lépni a konyhába. A kis konyha használhatóságának alapszabálya, hogy mindennek legyen meg az állandó helye, s a teret jól kihasználjuk. A fűszereket tartsuk a munkaasztal fölé szerelt polcon, hogy főzés közben kéznél legyenek. Ugyanígy akasszuk a főző-, illetve tálalóeszközöket a tűzhely fölött egy falra erősített fogasra, hogy munka közben ne kelljen a fiókban keresgélni. A tűzhely közelében erősítsünk a falra kis fogasokat is a lábasfogó kesztyűknek. A konyhai eszközöket használat után azonnal el kell mosni és helyükre visszatenni, ezért célszerű kis, ötliteres gáz- vagy villany-vízmelegítőt felszerelni, hogy állandóan legyen meleg vizünk. A kis konyha még fokozottabb rendszeretetet követel, mint a nagy, mert a legkisebb rendetlenség is akadálya lehet a további munkának."


Tasmina Perry: Örökösnők

Eördögh Tibor: Vadászok nyelvén

Wiitauschek Gyula: Csonka-Magyarország topografiai térképeinek szerkezete

Sütő András: Sárkány alszik veled

Mészáros T. László: Zalaegerszeg-Magyar-angol-német

Székely Zoltán: Országos rekordok, nyerő módszerek, nagy halak

Lábadi Károly: Drávaszög lexikon

Magyarságkutatás - A Magyarságkutató Intézet évkönyve

Tibullus és Propertius összes költeményei

Takács Erika: Magyarország krónikája a honfoglalástól az új demokráciáig

Kosaras Péter Ákos: Magyarok a Waffen-SS kötelékében

Debra Doyle-James D. Macdonald: A főkirály leánya - Varázskör VI.

Virginia Woolf: Felvonások között

Filep Tibor:Debrecen 1956-Forradalom,nemzeti ellen

Széchenyi Zsigmond: Csui!... I-II.

V. P. Borovicka: Sátáni istenek szektái-4 szekta

Mark Twain: Királyfi és koldus

Bán Imre(szerk.) A barokk - Dedikált!

Nepper Ibolya Sőregi János Zoltai Lajos: Bihari halmok

Fazekas Csaba: Kisegyházak és szektakérdés a Horthy-korszakban