Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Kokas György-Nagy Lajos: Rózsahajtatás

Budapest, 1982. Mezőgazdasági Kiadó, 362 oldal, 109 ábrával, kiadói karton-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Mezőgazdasági
Kiadás éve:
1982
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Egyetemi
ISBN:
963 231 422 0
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
109
Nyelv:
magyar
Méret:
14.5X20 CM
Állapot:
Súly:
522 g


"A felépítés időszakában az öntözések gyakoriságát és a havonta kijuttatott vízmennyiséget a 31. táblázatban közöljük. Ezek az értékek csak irányadatok, amiket csak a termesztőüzemek sajátosságainak (fajta, termesztőközeg, öntözés módja) figyelembevételével lehet alkalmazni. A 31. táblázat adataiból kiderül, hogy egyes időszakokban heti négyszeri alkalommal is öntözhetünk. Nagy felületen ilyen gyakran csak beépített - öntözésre és tápanyag-kijuttatásra egyaránt alkalmas - alsó öntözőberendezéssel tudunk öntözni. Az öntözőtömlő használatát azonban mégsem lehet teljesen nélkülözni. A termesztőberendezésben mindig adódnak un. száraz foltok, amelyek egyedi öntözést kívánnak. Különösen az üvegházakban gyakori, hogy a talaj a házak szélein és végein gyorsabban kiszárad, mint a ház közepén. Ez abból adódik, hogy a szellőzőablakok közvetlen közelében a gyorsabb légáramlás miatt az evapo-ráció mértéke nagyobb, mint a ház belsejében. Ezért az öntözés módjától függetlenül nyáron hetente kétszer, tavasszal és ősszel pedig hetente egyszer a termesztőberendezésben a száraz foltokat öntözőtömlővel be kell öntözni. Az öntözést legcélszerűbb a kora reggeli órákban elvégezni. Ilyenkor ugyanis a gyökerek több vizet vesznek fel, mint pl. a nyári, erősen napsütéses időben a déli órákban, amikor a nagy meleg következtében a víz jelentős része elpárolog a talaj legfelső rétegéből, mielőtt a gyökerek felvennék. Az öntözés időpontját azonban minden esetben úgy válasszuk meg, hogy a levelek - még nyáron is - naplementéig megszáradjanak.
A felépítés időszakában a rózsa tápanyag-utánpótlása nagy körültekintést igényel, mert a fiatal rózsák gyökerei igen érzékenyek a talaj nagy sótartalmára. Túl nagy sótartalom hatására (0,5% felett) a gyökérrendszer súlyosan károsodik, emiatt a fejlődés lassú és vontatott lesz, a levelek kicsik maradnak. Súlyosabb esetekben a levelek eltorzulnak, széleik megbámulnak és végezetül lehullanak.
A sótartalom hirtelen megnövekedésére különösen a borús tavaszi időszakokban kell ügyelnünk, mert ilyenkor természetesen kevesebbet öntözünk, és maga a növény is kevesebb tápanyagot vesz fel. A kevesebb öntözés hatására pedig a kimosódás is kisebb lesz.2


Laurent Gounelle: A férfi, aki boldog akart lenni

Luby Margit: Népmondák Szabolcs-Szatmárból

Polgári peres eljárások-Szerk.Dr. Gáspárdy László

Halász Előd: Magyar-Német kéziszótár

Frank Geron: Átkelés

Teddy Wayne: Jonny Valentine szerelmes éneke

Andrei Makine: Keletsirató

Władysław Szpilman: A zongorista

Hatvany Lili: Ételművészet, életművészet

Tóth Endre: Bizalmas vallomás-Dedikált!!

John Galsworthy: Forsyte-saga I-II.

Báró Eötvös József: A nővérek

H. Kolba Judit - Hapák József: Egyházak kincsei Magyarországon

Hargitai György: Az étel a legjobb orvosság

Móricz Zsigmond: Rokonok

Debrecen története 1693-1849-2. kötet

Pitrik József, Ulcz Gyula: Társadalmi-gazdasági mozaikok az uniós kapcsolatok tükrében

Lambrecht Kálmán: Herman Ottó élete

Gyionyiszij (Az egyetemes festészet mesterei)

Bíró-Weller: Angol-magyar kéziszótár