Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Széchenyi Zsigmond: Denaturált Afrika

Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó, 370 oldal, fekete-fehér fényképekkel, kiadói, félvászon-kötésben, védőborító nélkül, pici kopás a hátsótáblán, egyébként jó állapotban.

Kiadó:
Szépirodalmi
Kiadás éve:
1968
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
1.
Nyomda:
Kossuth
Kötés típus:
félvászon
Terjedelem:
370
Nyelv:
magyar
Méret:
15x20cm
Állapot:
Súly:
515 g
990 Ft


"Éjjel végre jót pihentünk, és hat óra tájban elindulunk szerencsét próbálni. Ragadozóknak semmiféle jelét se vettük, még a tegnapi hiéna is elpártolt a környékről. Nincs is a táborban egyetlen falat hús sem.
Zebracsapattal találkozunk. Valamikor korlátlanul vadásztuk őket, hiszen nemcsak oroszlán léprecsalásához kellettek, embereink is igen kedvelték a zebrahúst, többre becsülték az antilop-és gazellafajtáknál. Ujabban csak három zebra elejtését engedélyezi a vadászhivatal, ami persze még csalétekre sem elég. De miután okvetlen szükség van rá, oldalba lövök egy szép kövér csődört.
Mangi megörül neki, meg akarná takarítani a bőrét. Sok mindenfélét, többek között cigarettatartót, írómappát, szemüvegtokot, állólámpa-nyelet, kártyadobozt, öngyújtó-huzatot, övet, nadrágszíjat, képrámát, fényképalbum-táblát tervez belőle. Mindezt egyetlen zebrabőrből? Nairobiban csaknem valamennyi üzlet ilyesféle emléktárggyal van tele, a zebrabőr felhasználásának sokfélesége legtöbb kirakatban tanulmányozható. Minthogy összesen csak három bőrre számíthatunk, magas szintű kalkulációra lesz szükség, hogy a közmondásos kecskének és káposztának egyaránt eleget tehessünk.
Egész nap úton voltunk. Keresztül-kasul autóztuk terjedelmes területünket, a körülményekhez képest vadat is elég szépen láttunk, noha oroszlánnak-párducnak ezúttal sem hallottuk hírét. Bivalynyomot találtunk ugyan, meglehetős frisset, az tehát, némi szerencsével, még kézre is kerülhet.
Zsákmányoltam két újabb vadfajtát is, impalla- és gerenuk-bakot. Mintegy ötven kilós mindegyik. Valamikor a gazellák közé sorolta őket a természetrajz. Újabban már az antilopok közé. Hogy miért teszi ezt, talán ő sem tudja. Annyiféle antilop és gazella lakja Afrikát, hogy ambiciózus zoológusnak valóban nem marad hátra egyéb, egyik-másik fajta átcsoportosításánál, legalábbis átkeresztelésénél. Mert valahány új természetrajz, az állatneveket - főként a latin nyelvűeket - meg-megváltoztatja."


 

 


Herman Ottó: Erdők, rétek, nádasok

Csokonai Vitéz Mihály munkái I-II.

Dr. Pierre Dukan: A Dukan-diéta

Szeley Dezső: Sporthorgász lexikon

Klaus Werner, Hans Weiss: Márkacégek feketekönyve - A multik mesterkedései

Pierre Imberdis-Xavier Perrin: Vallomások, vélemények, válaszok

Maria Treben: Sebek és sérülések

Sütő András: Három dráma

Prohászka Ferenc: Szőlő és bor

Műtárgyakba rejtett élet - Szomolányi-gyűjtemény a Déri Múzeumból

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Tóth-Máthé Miklós: Figuránsok

Radnóti Miklós művei

Debreceni bibliográfia-Alapvető irodalom a város ismeretéhez-Dedikált!

Csiffáry Tamás: Isztria-Az Adria gyöngyszeme

Walter Scott: Quentin Durward

Flesch István: A török köztársaság története

Steve Berry: A templomosok öröksége

Borhidi Attila: A Zselic erdei

Keith Baker: Örökség