Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Peter Lemesurier: A nagy piramis rejtélyének megfejtése

Budapest, 1996. Gold Book Kiadó, 393 oldal, szövegközti ábrákkal illusztrálva, kiadói, karton-kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Gold Book
Kiadás éve:
1996
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963 9248 61 4
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
393
Nyelv:
magyar
Méret:
15x21 cm
Állapot:
Súly:
615 g


"Számos könyvet írtak már a Nagy Piramis belső és külső méreteiről és tulajdonságairól, és ezek szimbolikus jelentőségéről - vagy annak hiányáról. Az olvasó aprólékos részletességgel megismerheti ezeket J. és M. Edgár The Great Pyramid Passages and Chambers (A Nagy Piramis járatai és kamrái, 1923), D. Davidson és H. Aldersmith The Great Pyramid (A Nagy Piramis, 1925), Dr. Ádám Ruther-ford ötkötetes Pyramidology (Piramiskutatás, 1957) és Sir W M. Flinders Petrie híres Pyramids and Temples of Gizeh (A gízai piramisok és templomok, 1883) című műveiből.1
Különösen Rutherford tulajdonít nagy jelentőséget annak, hogy a K szám, amely az egész építmény alapját alkotja, szinte végtelen pontossággal kiszámítható. Ennélfogva a legtöbb mérését szinte hihetetlenül aprólékosan, tízezred hüvelykre számítja ki. Még Petrie is, aki pedig a 19. században dolgozott, szinte abszurd módon nagy hangsúlyt fektetett a mérések tökéletes pontosságára, és több hónapot dolgozott mérőeszközeivel és termométereivel azon, hogy meghatározza a hőmérséklet változásával együttjáró méretváltozásokat. A Petrie adatait ellenőrző későbbi kutatók majdhogynem fanatikus erőfeszítése révén ki lehet jelenteni, hogy a Nagy Piramis mára a legpontosabban megvizsgált épület az egész világon.
Ami a Piramis feltételezett üzenetét illeti, minden említett munka sokat beszél az ügyről. Mivel Rutherford fordította a legtöbb időt a vizsgálatokra, természetesen az ő véleménye a legmeggyőzőbb, a leg-olvasmányosabb és a legéfthetőbb is. Az olvasó azonban zavarónak találhatja, hogy elődeihez hasonlóan ő is csupán a zsidó-keresztény iratok állításainak - ráadásul nagyon is fundamentalista olvasatuk -igazolásaként próbálja meg értelmezni a Piramis üzenetét. Igencsak összeegyeztethetetlen lenne a Nagy Piramis egyetemes kisugárzásával, hogy ennyire korlátozott jellegű üzenetet tartalmazzon, mint azt Rutherford megközelítése sugallja. Ez az elmélet annyira kedvezőtlen hatást kelt, hogy napjainkban számos kritika azzal vádolja a Piramis kutatóit, hogy saját vallásos felfogásuk bizonyítására „főzőcskézik össze" az adatokat, ahelyett hogy a Piramis saját logikáját tárnák fel, bármilyen kevéssé ortodox üzenet legyen is a végeredmény."


Illyés Gyula: Lélekbúvár

Fenyvesi István: Időséta - Szentes, Szeged, Szlávok

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk - 2012.

Herczeg Gyula: Olasz-magyar szótár

Frederick Forsyth: Az afgán

Jenny Randles: Ufók (Hogyan lássuk?)

Nagyrábéi falukönyv 2.

John Grisham: Camino sziget

Magyar Statisztikai Zsebkönyv XI. évf. 1942

Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések

Sas Péter: Mesélő képeslapok: Kolozsvár 1867-1919

Pók Lajos: A szecesszió

Madách Imre: Az ember tragédiája

Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre

Bársony István: Délibáb

Krenner István: Jó játék az akvárium

Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok-2001.

Bein Károly: A kis bogárgyűjtő

Guy de Maupassant: Egy asszony élete-A Szépfiú-Péter és János

Olaf Groehler: A légi háborúk története 1910-1980