Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem! - Fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig

Pápa, é.n. Tudatos Lépés Kft. 215 oldal, szövegközti rajzokkal, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Tudatos Lépés Kft.
Kiadás éve:
é.n.
Kiadás helye:
Pápa
Nyomda:
Kinizsi
ISBN:
978 963 999 100 2
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
215
Nyelv:
magyar
Méret:
16.5x23.5 cm
Állapot:
Súly:
462 g
4900 Ft


"Legyen tehát a körülményekhez képest engedékeny, ám határozott! Elutasítását fogalmazza meg úgy, hogy a gyermek értse, nem személye, hanem valamilyen más, rajta kívül álló ok miatt nem teljesíti az anya a kérését. Helytelen például így elutasítani a kérést: „Nem veszem meg, mert tegnap rossz voltál." A gyermek a tegnap fogalmát sem érti, így nem tudja, hogy kérése miért nem talál meghallgatásra. - Amikor csak teheti, ölelje magához, simogassa, szeret-gesse élete legnagyobb kincsét. Játsszanak, hancúroz-zanak közösen az apával is! így érezheti magát gyermekük kellő biztonságban.


Az önálló játék fejlesztése:


Az a 2-3 éves korú gyermek, aki kellően támogató és nyugodt légkörben nevelkedik, ő szinte mindennel tud játszani. Kerüljön kezébe bármilyen tárgy, fantáziája megindul, s kezdi a játékot! Véleményem szerint felesleges a gyermeket értékesnél értékesebb játékokkal elhalmozni. A legtöbb ugyanis néhány nap alatt elveszíti újdonság jellegét, s a gyűjtőkosárba kerül.
Ajánlott játékok: háromkerekű vagy pótkerekes kerékpár, homokozó garnitúra, labda (egy kisebb és egy nagyobb), formafelismerési játék (a tárgy a körvonalának megfelelő résbe illeszthető), gyurma (színes és egyszínű csomag), nagyobb méretű autó ki- és berakodásra, fűzőkészlet (gyöngyök), gyermekkártya, Lego, gyermeknyomda, kisautók, babák, műanyag állatfigurák.
A játékok kiválasztásánál törekedjen arra, hogy a játékkal valóban lehessen játszani, s az ne csak szobadísz legyen!
Vegye figyelembe a gyermek szokásait, de néha válasszon olyan játékot, amely az újdonság erejével hat majd! Lehetőleg ne vásároljon játék kardot és pisztolyt, puskát, mert ezekkel csak az erőszakot lehet eljátszani! A játék katonák, lovak már lehetőséget adnak kreatívabb játékra, de ha a gyermek nem igényli, ne vásároljon ilyen játékot se!
Ne küldje így játszani: „No menj, játssz valamit!" Az önálló játékidőre ajánljon a gyermeknek alternatívát a rendelkezésre álló játékok közül. Pl. „Építs a Lego embereknek lakást építőkockából vagy a lovaknak istállót! Játssz a kisautókkal autóversenyt! Építs alagutat a kisvasút fölé! Fektesd le a kutyust aludni! Vidd el a babát sétálni! Gyurmázz csigamamát, csigapapát, csigagyereket! Nyomdázz és színezd ki! Fújj szappanbuborékot! Hallgass zenét és dobolj! Fésüld meg Zsuzsi babát! Rajzolj apunak valami szépet!"
Nem sorolom tovább a lehetőségeket, hiszen a rendelkezésre álló játékokból kell kínálni a gyermeknek. Ha vonakodik az önálló játéktól, segítsen a játék megkezdésében, majd hagyja magára.
Néhány szó arról, ha több hasonló korú gyermekjátékát kell irányítania."


Pénzes Bethen: Terrárium

Paul C. Doherty: Ré álarca - Cselszövés és gyilkosság az ősi Egyiptomban

Kelemen István - Ju-jitsu (nem csak) nőknek

Vihar Judit: A japán irodalom rövid története

Illyés Gyula: Tiszták

Silver Ravenwolf: Angyalmágia

Sütő András: Heródes napjai

Tanulmányok Erdély történetéről

Tóth Gábor: Allergia-és Candida-kalauz

Gabriel García Márquez: Bánatos kurváim emlékezete

Dénes József: Burgenland

Móczár László: Rovarkalauz

Okváth Anna: Szonáta gordonkára és kávédarálóra

A hajdúk a magyar történelemben (A Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 10.

Ayn Rand: Az ősforrás

Németh László: Irgalom I-II.

Tar Károly: Nyárvégi estéken - Versek - Aláírt!

Dr. Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága

Karl R. Popper: A tudományos kutatás logikája

Kiss Lajos-Papp László : A magyar nyelv történeti-etimológiai szótára 1.