Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Gippert Tibor: A baromfi takarmányozása

Budapest, 1996. Gazda Kiadó, 102 oldal, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, kiadói papírborítóban, helyenként aláhúzásokkal, jó állapotban.

Kiadó:
Gazda
Kiadás éve:
1996
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Széchenyi
ISBN:
963-7445-08-0
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
102
Nyelv:
magyar
Méret:
14.5x20cm
Állapot:
Súly:
130 g


A tenyésznövendék-kacsák takarmányozása


"A tenyész növendékkacsákkal 8 hétig pecsenyekacsa takarmány etethető, de az 5. héttől takarmánykorlátozást vezessünk be. A kacsák ugyanis nevelésük 6. hetétől kezdve gyorsan elzsírosodhatnak, ezért takarmányozásukban a táplálóanyag tartalmat és az adagot korlátozzuk. A növendékek takarmánykeveréke energiában és fehérjében szegényebb, 11 MJ/kg ME, illetve 13-14,5% nyersfehérje. A takarmánygyárak készítenek speciális tenyésznövendék kacsatápokat is, de ennek hiányában etethetünk pecsenyekacsa nevelőtápot a tenyésznövendékekkel úgy, hogy ezt szemes és zöldtakarmányokkal egészítjük ki, illetve hígítjuk. A tenyésznövendék kacsatáp gazdasági eredetű szemestakarmányokkal (búza, árpa, zab) keverhető. A tenyészjérce és gácsér kacsákat korlátozott takarmányfelvétel mellett neveljük. A tojók igen hajlamosak az elhízásra, ami a későbbi tojástermelést csökkenti. A tenyész növendékkacsák napi takarmányadagja 20 hetes korig 170-180 g, ezt követően 200 g. Napi 80-100 g zöldtakarmány adagolása mellett 150-160 g táp etetése indokolt. A tenyész növendékkacsákkal dercés formájú takarmányt etessünk. A tenyészállatok élősúlyát időszakosan ellenőrizzük. Az élősúlynak megfelelően határozzuk meg a napi takarmányadagot. A tenyész növendékkacsák táplálóanyag ellátása halastavi vagy természetes vizű kifutó esetén még táp nélkül is megoldható szemes gabonafélék, napraforgó, borsó és zöldtakarmányok etetésével, mert ezeken a helyeken sok értékes fehérjetakarmányhoz jutnak.


A tojókacsák takarmányozása


A tenyészkacsa-tojók termelése a természetes fényviszonyoknak megfelelően, az őszi utónevelés után, január-február hónapban kezdődik meg. A kacsa éves tojástermelése a fajtától függően 130-250 tojás lehet. A tojástermelésre való felkészítést már november-december hónapban megkezdjük, a tenyésznövendék tápról fokozatosan áttérünk a tojótáp etetésére. A tojótáp kezdő mennyisége a napi adag 20%-a, majd fokozatosan másfél hónap alatt 100%-ban áttérünk az etetésére. A tojótáp mellett kis adagban szemestakarmányt is etethetünk, zabot, árpát, búzát de a csúcstermelésben a nagy táplálóanyagigény miatt célszerű a tojótápot önmagában etetni. Az előkészítő szakaszban, a tojástermelés kezdetén a tojótáp napi adagja 200 g körül legyen, de a csúcstermelésben már korlátlan takarmányfelvételt engedélyezünk. Amikor viszont a tojástermelés 60%-alá csökken, a tojótáp adagját ismét mérsékelhetjük, helyette szemestakarmányt etetünk.
A tojótáp 11-11,5 MJ/kg ME-t, 16-18% nyersfehérjét, 0,65-0,75% lizint, 0,60-0,65% metionint+cisztint, 2,5-3% kalciumot, 0,55-0,65% foszfort tartalmazzon (25. táblázat). A tojótápot 5-6 mm szemcseméretű granulátum formában etetjük."


Bölcseletek (latin-magyar)

Kedvenc receptjeim-Szárnyasok

Végh Antal: Nyugati utakon

Forisek Péter: A Római Birodalom képes története

Reader's Digest - A természet titokzatos világa

Szili Sándor-Szvák Gyula: A középkori orosz történelem forrásai

Márai Sándor: Napló 1976-1983

Péczely Lajos: Közép-Ázsia-'Aki erre jár, nem tér vissza'

Magyarország állatvilága-Móczár Miklós: Karcsúméhek

Horváth József: Szabadkai és palicsi képes levelezőlapok története 1898-1945

dr. Baranyi Béla szerk.: Sáránd - Fejezetek a település múltjából és jelenéből

Kurucz Gyula: Szeretek , tehát voltam

Jackie Silberg: Baba-móka

Leonard Goldberg: Jégbe zárva

Gyimesi György: A Meru lankáin, vadászélmények

Peter Hein: A klinika II.

Budapest anno és most - Budapest then & now

Móra Ferenc:A fele sem tudomány-Utazás a földalatt

P. Szalay Emőke: A debreceni kerámia

Dr. Mágocsy-Dietz Sándor: A növények táplálkozása-Tekintettel a gazdasági növényekre