Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Kaulen Ferencz: Asszyria és Babylonia a legujabb felfedezések után

Temesvár, 1891. Nyomtatott a Csanád-Egyházmegyei könyvsajtón, 361 oldal, 91 szövegközti, és egészoldalas ábrával illusztrálva, korabeli félvászon-kötésben, jó állapotban.

Ritka!!

Kiadó:
Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó
Kiadás éve:
1891
Kiadás helye:
Temesvár
Nyomda:
Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó
Kötés típus:
félvászon
Terjedelem:
361
Nyelv:
magyar
Méret:
16.5x23 cm
Állapot:
Súly:
736 g


Az észak-keleti határt azon halalmas hegyvonal alkotja,, mely a Wan- és az Urmia-tó között a Hamadári fensikig terül el és a régiek által Zagrosznak neveztetett, annak egyes ormai 4000 m. magassággal az örök hó határán túl emelkednek. A széles hosszvölgyek e hegylánczok között lépcsőzetesen fekszenek egymás felett és kivétel nélkül vízfolyásokkal vannak áthasítva, melyek a Tigrisz folyamterületéhez tartoznak. Öt vagy hat nagyobb folyammá egyesülve, egyén-szögben törik keresztül e hegyi vizek a mószhegyeket, hogy a síkságra juthassanak, és ilyképpen változatos, vad szépségű sziklaüregeket alkotnak.
Ezen ország éghajlata, noha ellentétekben nincs hiány, mégis általában mérsékelt. A Tigrisz síkságon ugyan még gyakran nyomasztó a hőség nyáron; de a hegyek közelsége, azok hűsítő lehelletével soha sem engedi, hogy tartós forrósággá fejlődjék, mint Szineárban. A hegymagaslatokon azonban a hideg az év nagy részén át nagyon érzékenynyé válik, és sok magasan fekvő terület régóta pusztán feküdt, mivel a zord hőmérséklet semmiféle tenyésztést meg nem c.nged. E két ellentét között az egykori Asszyria legnagyobb része oly éghajlatot élvez, mint körülbelül déli Franczia-ország. A léghúzarn a számos völgyek között a légkört frissen és tisztán megőrzi, és a számos kisebb vízfolyások által az frissítővé és üdítővé válik. Így a talaj magától kínálkozik a szorgalmas munkáltatásra, és pompás termények voltak mindenkor a szorgalom gyümölcsei. Gabonában, búzában és rizsben még ma is fölöslege van az országnak; a szőllővessző és a fagyapot-cserje, az olaj- és füge-fa; eper- és gránátfák a gyümölcsfák legkülönbözőbb fajaival váltakoznak. Nagy épületfa-erdők borították egykor még nagyobb terjedelemmel, mint ma, a hegyek lejtőit; buja rétek voltak mint ma a völgyek alján, és így misein hiányzott, mi az ország gazdagságát elősegíthette, így az asszyr hadvezér jogosan ecsetelte a zsidók előtt hazáját, mint oly országot, mely"gazdag gabonában és borban, a kenyér és szőlőhegyek országa, az olajfák és az olaj és méz országa".


Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember-1. kiadás!

John Man: Attila a barbár király

Orosz István: Hagyományok és megújulás

Erdős József: A heidelbergi káté, 1914.

Reader's Digest - Hogyan győzzük le a rákot?

Réthey-Prikkel Miklós: Az igaztörténet (Folklór és etnográfia 58.)

Szepesy László: A kromatográfia és rokon elválasztási módszerek...

Zuzana Beranová: Joy Adamson - A long safari from Opava to Kenya

Paul Roland: Helyszínelők - A bizonyítékok nyomában

A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei - A Balatonmellék palaeontológiája I.

Wass Albert: Csaba

Arany János: Toldi (trilógia)

Somogyi Vilmos-Dr. Molnár Imre: Pataky Kálmán-Hanglemezzel

Déry Attila: Belváros - Lipótváros - V. kerület-Budapest építészeti topográfia 2.

Oláh György: Három millió koldus

Liz Palika: Leben mit Bartagamen. Der ausführliche Leitfaden für die Haltung von Bartagamen,

Stephen King: Rémület a sivatagban

Molnár Gábor: Én kedves Amazóniám

Barkuti Jenő: Lemezszabási példatár

Tóth Endre: Bizalmas vallomás-Dedikált!