Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Dr. Szendei Ádám: Gyógyszer a családban

Budapest, 1987. Medicina, 218 oldal. kiadói karton-kötés, jó állapotban.

Kiadó:
Medicina
Kiadás éve:
1987
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963-241-625-2
Kötés típus:
karton
Terjedelem:
218
Nyelv:
magyar
Méret:
12.5x19cm
Állapot:
Súly:
244 g
600 Ft


"A fájdalomnak tehát fokát és helyét érezzük. Mindez nem jelenti azt, hogy az egyén által érzett szubjektív fájdalomélmény mindig arányban állana a fájdalmat kiváltó inger vagy betegség súlyosságával. A fájdalomélmény súlyossága nemcsak, sőt elsősorban nem a kiváltó ok nagyságától, mint legalább annyira az egyén fájdalommal szembeni érzékenységétől is függ.
Az egyéni fájdalomérzékenység tulajdonképpen akkor is jelezhet testünk valamely részéből származó fájdalmat vagy helyhez nem kötött, un. lelki fájdalmat, ha a szervezetünkben semmilyen kimutatható fájdalmat keltő ok nincsen. A rossz hangulatban, búskomorságban, szaknyelven: depresszióban szenvedő beteg pl. akkor is érez enyhébb vagy súlyosabb fájdalmat, ha az orvos a leggondosabb vizsgálattal sem tud a fájdalomért felelős testi okot kimutatni. És ha ilyenkor a fájdalom nem egyszerűen kellemetlen érzésben nyilvánul meg, hanem fej-, szív-, has-, gerinc- vagy végtagfájdalomban, úgy - jobb magyarázat híján - nevet adunk a fájdalomnak. Az ilyen kimutathatatlan eredetű szervi fájdalmat pszichoszomatikus (tehát a leiekből induló és a testre vetülő) fájdalomnak hívjuk. Az elmondottak értelmében nyilvánvaló, hogy pl. pszichoszomatikus szívtáji fájdalom esetén nem a szív beteg és éppen ezért nem a szív szorul gyógykezelésre, hanem a fájdalom alapját képező idegrendszeri vagy lelki állapotot, hangulatot kell akár gyógyszerrel, akár pedig lelki ráhatással, jó szóval, segítőkészséggel gyógyítani.
A fájdalomélmény gyötrő, s éppen ezért az állat is, az ember is ösztönösen igyekszik szabadulni tőle. Mindez azonban nem változtat a tényen, hogy a fájdalom az esetek elsöprő többségében hasznos, sőt nélkülözhetetlen az életben maradáshoz. A felnövekvő gyermek ugyanis részben saját tapasztalatából, részben mások elbeszéléséből megtanulja, hogy mi okoz fájdalmat. Például az, hogy a tüzes kályha érintése fájdalommal és égéssel jár, és éppen ezért kerüli a fájdalmat kiváltó élményeket. Az ember fájdalmak esetén kellő tájékozottság birtokában tudja, hogy milyen fájdalom érzetekor kell feltétlenül és gyorsan orvosi segítséget igénybe venni a fájdalom okának kiderítésére és megszüntetésére."


Alberto Siliotti: Királyok völgye

Az Állami Térképészeti Intézet Kisatlasza

Honoré de Balzac: Elveszett illúziók

Daniel Vernet: Berlin regénye

Dr. Csánki Dezső: Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában V. kötet

A. J. Cronin: Ezt látják a csillagok

Konrad Lorenz: Ember és kutya

Daryl Bernstein: Fel a csúcsra-Sikerkalauz tinédzsereknek

Kovács István: Óvjuk a természetet

Szuper harci járművek/repülők/helikopterek-3 db. egyben

Fekete István: Egy szem kukorica - 1.kiadás!

Gene Franks: Ceruzarajz lépésről lépésre - Művészképző mesterkurzus

Sophie McKenzie: Bennem megbízhatsz

A világjárás hősei-Henry De Monfreid: Rejtelmes Abesszinia

Gróf Nádasdy Borbála: Asszonyszerelem, asszonysors

Várady Jenő: Randevú a lovakkal

Csepeli György: Vonzalmak és kapcsolatok

Sápi Lajos: A régi debreceni temetők és síremlékek

Méhészet 1962-1963.

Dr. Nagy Emil: A fácán és vadászata