Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Terah Kathryn Collins: Feng shui

Budapest, 1998. Édesvíz Kiadó, 197 oldal, kiadói keménytáblás kötésben, jó állapotban.

Kiadó:
Édesvíz
Kiadás éve:
1998
Kiadás helye:
Budapest
Nyomda:
Alföldi
ISBN:
963-528-286-9
Kötés típus:
keménytáblás
Terjedelem:
197
Nyelv:
magyar
Méret:
16x24cm
Állapot:
Súly:
446 g
1690 Ft


"A csi folyton változik. A szüntelen mozgás, csökkenés vagy gyarapodás velejárója a változás, ami jól nyomonkövethető jele a teremtés egészét átható esznek. Egyetlen állandó dolog van a világban, és ez a változás.
Bármerre nézzünk is, mindenütt változást tapasztalunk. Változik a hold, változnak az évszakok, az emberi társadalom, sőt, mi magunk is: a testünk, a szellemünk, az érzéseink. Közvetlen környezetünk ugyancsak változik. De nem csupán az idő múlásával egyre inkább látható változások hagynak nyomot rajta, hanem az ott élőkben végbement változások is.
Mióta feng shuival foglalkozom, észrevettem, hogy mikor az emberek visszatérnek a szabadságukról, valamilyen tanfolyamról, esetleg nyugdíjba mennek, vagy egyszerűen csak új helyre költöznek, bizonyos dolgokat megváltoztatnak maguk körül. Új tapasztalataik új távlatokat nyitnak meg előttük, és ez, akár valami lézersugár, hirtelen ráirányítja figyelmüket azokra a holmikra, amelyeket már nem tudnak használni, vagy nem adnak többé energiát a számukra. Egy ócska bútor, túlzsúfolt könyvespolc, kertünk nagy részét beárnyékoló fa, egy festmény, amihez valamilyen fájdalmas emlékünk fűződik, csupán felesleges holtsúlyt jelent. Azok, akik bíznak abban, hogy az élet újabb és újabb lehetőségeket kínál a számunkra, környezetük megváltoztatásával friss, kiegyensúlyozott csit vonzanak magukhoz. Az új körülmények szinte lehorgonyoz-zák a csit, ami még jobban segít kiteljesíteni új énünket.
Ha viszont otthon vagy a munkahelyünkön semmi se tükrözi a bennünk végbement változást, akkor hajlamosak leszünk visszazökkenni a régi kerékvágásba. Ebben az esetben ugyanis bármerre nézünk, minden a megszokott megoldásokat sugallja. Gondoljunk csak bele: ha egy asszony résztvesz valami egészséges életmód tanfolyamon, mert új étkezési szokásokat akar tanulni, akkor hazatérve át kell rendeznie a konyháját, hogy az ott elsajátított módon főzhessen. Amennyiben ugyanúgy hagy mindent, akkor állandóan kísértést érez, hogy visszatérjen a régi étkezési szokásokhoz. Ezzel szemben az átrendezett konyhájában az új program szerint élhet."


Christopher Mason: A milliárdos csalás

Körös-Maros Nemzeti Park

Kós Károly: Erdély-Kulturtörténeti vázlat-Reprint

Sütő András: Sárkány alszik veled

Ole Hallesby: Személyiségtípusok

Aczél Endre: Acélsodrony - A hatvanas évek

Navigátor világatlasz - A föld politikai és gazdasági térképe

Helen E. Sminth-Anthony J. Frew: Allergia

Cserszilvásy Ákos: A vadászat mestere

Axel Munthe: San Michele regénye

Kanteletár

George Sand: Consuelo I-II.

Kemény Dezső: A titokzatos kecskebak-Fantasztikus bűnesetek

Szepes Erika-Szerdahelyi István: Verstan

Paul Diepgen: Geschichte der Medizin

Kerékgyártó Béla (szerk.): Berlin átváltozásai - Város, építészet, kultúra

Priszter Szaniszló: Növényneveink - Magyar-latin szógyűjtemény

Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II.

W.O. James: Bevezetés a növényélettanba

Kovács Andrea(szerk.): Árpád népe - 1000 év magyar mondái