Méliusz Antikvárium Antik könyvek, használt könyvek, régikönyvek

Varga Zoltán: Állatismeret

Budapest, 1989. Nemzeti Tankönyvkiadó, 133 oldal, gazdag színes képanyaggal, kiadói papírborítóban, jó állapotban.

Kiadó:
Nemzeti Tankönyvkiadó
Kiadás éve:
1995
Kiadás helye:
Budapest
Kiadás:
12.
Nyomda:
Sylvester J.
ISBN:
963-18-6785-4
Kötés típus:
papír
Terjedelem:
133
Nyelv:
magyar
Méret:
17x24cm
Állapot:
kopottas
Súly:
271 g
1190 Ft


"Gyakran hasonlítják az ökológiai rendszerek működését - durva leegyszerűsítésként -egy jól szabályozott, „olajozott" gépezethez. Pedig mennyivel bonyolultabb bármilyen gépezetnél! De sokszor egy géphez sem lehet pusztán csak rideg hozzáértéssel nyúlni. Hányszor halljuk: a jó mester nemcsak ismeri, szereti is gépét! Mennyivel inkább igaz lehet ez a természettel való kapcsolatunkban. Nemcsak ismernünk kell a természetet; azt az érzelmi köteléket sem nélkülözhetjük, amit a természet esztétikai élménye nyújt. Kettős célú tehát e kis könyv. Színes cégtáblaként akarja felhívni a figyelmet legfontosabb, leggyakoribb vadon élő állatainkra, utalva a természetben betöltött szerepükre, s arra is buzdít, hogy megfigyelésük, tanulmányozásuk révén juthatunk el ahhoz a személyes élményhez, amelyet a természet az értő szemlélőnek nyújt. Aki lát is, nemcsak néz. Nyilván nem lehet mindent várni egy ilyen korlátozott terjedelmű kis könyvtől. Vezérfonalat nyújt a hazai faunában való tájékozódáshoz (ezt a könyv végén levő mutatók is elősegítik), ám ha valaki jobban el kíván mélyedni az állatok tanulmányozásában, az további fáradságos, de sok örömet is nyújtó önálló munkát igényel. A természetjárás, a fnegfigyelés, a fényképezés, a gyűjtő- és preparálómunka közvetlen élményeit semmiféle könyv sem pótolhatja!
E könyvecske gondolkodásra is int azonban. Figyelnünk kell arra, hogy egyre több állatfajt kell védenünk a további megfogyatkozástól, a kipusztulástól; vagy akár gazdasági haszna miatt is (az ilyen állatok hivatkozási számait az ábraaláírásban pirossal jelöltük). Ezért van az, hogy ma már egyre inkább csak a múzeumok és egyes tudományos intézmények vállalhatják azt a nem csekély felelősséget, amellyel egy-egy szakszerű gyűjtemény felállítása és
gondozása jár.
Könyvünk ábrái is tehát - ahol csak lehetett - az élő, a mozgó állatot tartják szem előtt. A természetben is megfigyelhető bélyegeket, mozdulatokat, viselkedési formákat próbáltuk képen rögzíteni. A további részleteket, a határozási bélyegeket az érdeklődő olvasó a különböző terjedelmű és mélységű határozókönyvekben találja meg."


Herman Ottó: Erdők, rétek, nádasok

Csokonai Vitéz Mihály munkái I-II.

Dr. Pierre Dukan: A Dukan-diéta

Szeley Dezső: Sporthorgász lexikon

Klaus Werner, Hans Weiss: Márkacégek feketekönyve - A multik mesterkedései

Pierre Imberdis-Xavier Perrin: Vallomások, vélemények, válaszok

Maria Treben: Sebek és sérülések

Sütő András: Három dráma

Prohászka Ferenc: Szőlő és bor

Műtárgyakba rejtett élet - Szomolányi-gyűjtemény a Déri Múzeumból

Nemere István: A szabadságharc évszázada

Tóth-Máthé Miklós: Figuránsok

Radnóti Miklós művei

Debreceni bibliográfia-Alapvető irodalom a város ismeretéhez-Dedikált!

Csiffáry Tamás: Isztria-Az Adria gyöngyszeme

Walter Scott: Quentin Durward

Flesch István: A török köztársaság története

Steve Berry: A templomosok öröksége

Borhidi Attila: A Zselic erdei

Keith Baker: Örökség